A betegség két szakaszban zajlik
Az ábrán tökéletesen látszik a kétszakaszúság törvénye. Amikor a drámaian, magányosan, váratlanul, villám szerűen megéljük az érzelmi konfliktust, abban a pillanatban elindul az agyban, és a testben az értelmes biológiai különprogram.
Az, hogy milyen elváltozás indul el, attól függ, hogy az agytörzs, kisagy, agyvelő vagy az agykéreg által érintett szerveken volt-e a kiváltó konfliktus. Ennek megfelelően az agyi CT-én kilehet mutatni a körkörös gyűrűket és meglehet állapítani, hogy melyik szerven indult be a tünet, amit még nem érzékelünk.
Az Agytörzs vezérli az összes endodermális származású mirigyszöveteket. Ezek elváltozásai mirigyes (anedo-) jellegűek. A konfliktus pillanatában beindul a mirigyek sejtszaporulata az illetékes mikroorganizmusok segítségével, növekedés közben a szerv teljesítménye fokozódik, ez tünet mentes, nem fáj, nem érzékeljük. Abban a pillanatban, mikor megoldódik a konfliktus elindul a sejtek elbontása, gombák, gombabaktériumok, mycobaktériumok vagy TBC baktériumok segítségével. Ekkor jelentkezik a fájdalom, esetleg láz, gyengeség, ijedtség, félelem. És ekkor megyünk az orvoshoz. Amennyiben antibiotikumot kezdünk el szedni, le áll a gyógyulási folyamat, mert a gyógyszerek kiirtják a helyre állító mikroorganizmusokat. A szerek szedésének abbahagyásakor újra jelentkezhet a tünet, mert a szervezetünk szeretné magát helyre állítani. Néha előfordul, hogy nem lesz utána tünet.
A Kisagy vezérli a mezodermális származású mirigyszöveteket. Ezek elváltozásai mirigyszerű (adenoid-) jellegűek. A konfliktus pillanatában beindul a daganat, tumor, szövetgyarapodása az illetékes mikroorganizmusok segítségével. (ez lehet tömör, karfiol szerűen növekvő, kiválasztó jellegű mirigyszerű daganat (pl: tejmirigydaganat) vagy laposan növekvő tumor (pl: bőrdaganat) Növekedés közben a szerv teljesítménye fokozódik. Ez nem fáj, a legtöbb esetben nem érzékeljük (esetleg, ha pont akkor mész orvoshoz egy általános vizsgálatra, röntgenre és felfedezik, hogy az ott van). Abban a pillanatban, hogy le jössz a konfliktusról mert megoldódik vagy már nem aktuális, elkezdődik a sejtek elbontása gombabaktériumok, TBC mycobaktériumok segítségével. Ekkor jelentkezik a fájdalom, láz, levertség, félelem, ijedtség és ekkor megyünk az orvoshoz. Amennyiben antibiotikumot kezdünk el szedni, le áll a gyógyulási folyamat, mert kiöli a helyre állításhoz szükséges mikroorganizmusokat. A szerek szedésének abbahagyásakor újra jelentkezhet a tünet, mert a szervezetünk szeretné magát helyreállítani. És lehet újra tünet abból is, hogy a tünetből csinálunk konfliktust magunknak.
Az Agyvelő (medulla) vezérli a mezodermális származású szöveteket. A konfliktus pillanatában beindul a szövetek, szervek sorvadása, szövetek csökkenése, előbontása. Ezek a tünetek nem fájnak, nem vesszük észre, ha csak nem látványos izomsorvadás történik. (A csípő ízületet is ellehet egészen csontig sorvasztani és nem jár fájdalommal.) A megoldáspillanatában, a baktériumok segítségével elkezdődik a vissza építés, a sejtek, szövetek szaporítása, hogy még erősebb legyen az adott szervünk. Ekkor jelentkezik a láz, fájdalom, duzzanat, ödéma, félelem, ijedtség és ekkor megyünk az orvoshoz. Amennyiben antibiotikumot, szereket kezdünk el szedni, le áll a helyreállítási folyamat, mert kiöli a helyreállításhoz szükséges baktériumokat. Fájdalomcsillapítót lehet szedni mértékkel. A szerek szedésének abba hagyásakor újra jelentkezhet a tünet, mert a szervezet szeretné helyre állítani magát. És lehet újra tünet abból is, hogy a tünetekből csinálunk újabb konfliktusokat magunknak.
Az Agykéreg (cortex) vezérli az ektodermális laphámszöveteket, és biztosítja az elhatároló funkciókat. A konfliktus pillanatában kétféle elváltozás történik, attól függ melyik szerv érintett 1, laphámsorvadás, fekélyesedés, szövetcsökkenés, elvékonyodás. 2, szervi funkciócsökkenés vagy teljes funkció kimaradás (pl: bénulás, szklerózis multiplex, cukorbetegség, stb). Az Agykéreg által vezérelt szerveknél (értelmes biológiai különprogram) a konfliktus aktív szakaszában van az elváltozás biológia értelme. A laphámszöveteknek kétféle lehetséges érzékenység-lefutása van. A belsőbőr szenzorika szerint már a konfliktus pillanatában tudjuk, hogy olyan helyzetben vagyunk ami kibillentett a normális, nyugodt állapotunkból. pl: gyomor fájdalom, epe-, epehólyag-, epevezeték, nyelőcső laphám, koszorúér-artéria, koszorúér-véna fájdalom, stb. Tehát, ha ezeket a tüneteket érezzük nézzük meg mi az amin mérgelődünk, bosszankodunk, milyen váratlan konfliktus ért és gyorsan oldjuk meg, mert így nem lesz nagyobb tünetünk. Itt a helyreállítás nem jár fájdalommal, csak az EK-ban van tünet. A külső bőr szenzorika szerint a konfliktus pillanatától az érzéketlenség áll fent, és a megoldást követően jönnek a tünetek, amit a vírusok segítségével, vagy anélkül visz végbe a szervezet. pl: bőrfelhám, gége-, hörgőlaphám, tejvezetékek, orr- és orrmelléküreg laphám, húgyhólyaglaphám, stb.
Az lenne az ésszerű, ha mindenki tanulmányozná, elsajátítaná a GNM-et, biologikát, hogy tisztában legyen a testében zajló folyamatokkal, és akkor csak nagyon nagy vészhelyzetben kellene az orvosokat látogatni.
